Ciąża - piękne miesiące w twoim życiu

lekarze specjaliści > Ciąża > Ciąża - piękne miesiące w twoim życiu

Specjaliści Radzą

Ciąża - piękne miesiące w twoim życiu

Ciąża nie jest chorobą a wyjątkowym stanem w życiu kobiety. Jesteś przekonana że już nadszedł ten upragniony moment, test wykazał że na pewno jesteś w ciąży, a ty zastanawiasz się co dalej.

Nie zwlekaj poszukaj lekarza ginekologa któremu będziesz mogła zaufać bo to właśnie on będzie monitorował stan twojego zdrowia i rozwój twojego maleństwa aż do porodu. Pamiętaj, że ciąża wymaga wykonania szeregu badań które pozwolą zdiagnozować stan twojego zdrowia oraz rozwijającego się w twoim łonie dziecka. Warto więc wiedzieć jakie badania należy wykonać w czasie ciąży. Na pierwszych badaniach krwi należy od razu ustalić grupę krwi i czynnik Rh- aby w razie potrzeby móc szybko przetoczyć krew oraz określić czy nie istnieje ryzyko konfliktu serologicznego. Inne badania wymagane w ciąży to morfologia krwi, badania ogólne moczu, glukozę w surowicy (na czczo i po podaniu 50 g glukozy), WR, antygen HBs, przeciwciała różyczki, toksoplazmozy, badanie cytologiczne i bakteriologiczne, USG, pomiar ciśnienia, waga ciała, badanie piersi, ocena pH wydzieliny pochwowej, itp. Kobietom powyżej 35 roku życia lub tym w rodzinie których występowały różnego rodzaju choroby i wady genetyczne proponowane są badania prenatalne. Ciąża wymaga regularnych comiesięcznych wizyt w gabinecie lekarskim tak by wiedzieć jaki jest stan zdrowia przyszłej mamy oraz zadbać o to aby dziecko rozwijało się prawidłowo a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości szybko i odpowiednio reagować.

Medserwis.pl

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl