Ciąża może dodawać urody i powabu

lekarze specjaliści > Ciąża > Ciąża może dodawać urody i powabu

Specjaliści Radzą

Ciąża może dodawać urody i powabu

W ciąży niestety znacznie pogarsza się stan włosów i paznokci, a na ciele tworzą się rozstępy. Po porodzie piersi po pewnym czasie stają się niestety obwisłe, a skóra na brzuchu wiotczeje.

Osłabienie kondycji włosów po ciąży jest częstym problemem, poziom estrogenów spada, a włosy zaczynają wypadać „garściami”. Okres laktacji także sprzyja utracie włosów, ma na to wpływ podwyższony poziom prolaktyny. Ich wypadanie wzmaga się przy nieprawidłowej diecie, ubogiej w składniki mineralne i witaminowe (szczególnie deficyty żelaza i cynku), nadczynności lub niedoczynności tarczycy, przewlekłych infekcjach, stresie, napięciu emocjonalnym i stałym zdenerwowaniu. Niestety wtedy, żadne pielęgnacyjne zabiegi głowy nie pomagają. Na szczęście znamy już metody, które skutecznie mogą zatrzymać proces wypadania włosów. „W trosce o młode mamy przygotowaliśmy terapie, które mogą być stosowane nawet już u karmiących Pań. Idealnym rozwiązaniem jest podanie osocza bogatopłytkowego, które między innymi aktywuje uśpione cebulki, pobudza wzrost włosów, wzmacnia i odżywia skórę głowy oraz zmniejsza łojotok. W zależności od wrażliwości pacjentek podawane jest ono różnymi technikami.
zdjecielek. med. Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej, Klinika Medycyna Urody
Możemy ją wykonywać w klasyczny sposób, metodą mezoterapii lub przy pomocy urządzenia Dermapen. Zabiegi te w połączeniu z odpowiednio zmodyfikowaną i wzbogaconą w niezbędne składniki mineralne dietą, przynoszą szybkie i bardzo zadowalające efekty terapeutyczne.” – mówi lek. med. Edyta Adamczyk-Kutera – lekarz medycyny estetycznej.

Kolejnym problemem z jakim borykają się młode mamy są rozstępy, statystyki pokazują, że może on dotyczyć nawet 90% ciężarnych. Ważne, aby zapobiegać przed ich pojawieniem się, jeszcze w trakcie ciąży. Najlepszym sposobem jest masaż, kontrolowanie wagi ciała, prawidłowa dieta (wykluczająca nietolerancje pokarmowe, oparta na testach MRT, bogata w krzem, cynk, wit. E i C). Niestety, mimo zastosowanej profilaktyki rozstępy jednak się pojawiają. „W tym przypadku również doskonale sprawdzi się mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Możemy również wykonywać peeling chemiczny kwasem glikolowym lub TCA oraz laser frakcjonujący, który stosujemy po zakończeniu okresu karmienia.” – kontynuuje lek. med. Edyta Adamczyk-Kutera z kliniki Medycyna Urody.

Ciąża zostawia również często ślady w postaci nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Niestety bywa, iż mimo ćwiczeń, wyrzeczeń, stosowania przeróżnych diet, nie jesteśmy w stanie powrócić do dawnej formy. W sytuacjach takich można skorzystać z zabiegu liposukcji wykonywanej za pomocą systemu Body Jet. Jest to metoda liftingu wybranych okolic ciała zdecydowanie mniej inwazyjna w odróżnieniu od klasycznej liposukcji. Do jej wykonania wykorzystuje się delikatny, łagodnie działający strumień ciśnienia wody, który zapewnia odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej tak, by maksymalnie ochronić delikatne naczynia krwionośne, nerwy, a także samą skórę.
zdjecielek. med. Krzysztof Szymański – chirurg plastyk, Klinika Medycyna Urody
„Bezpieczeństwo, brak konieczności pobytu w klinice tuż po zabiegu oraz szybki powrót do codziennych aktywności, to również zalety zabiegu liposukcji systemem Body Jet” - stwierdza dr Krzysztof Szymański, lek. med. chirurg plastyk. „Dodatkowo pobraną w ten sposób tkankę tłuszczową często przeszczepiamy na życzenie pacjentek w piersi (tzw. metoda Beauli) w celu naturalnej ich korekcji. ”– kontynuuje lekarz.

W przypadku, gdy kondycja brzucha znacznie się pogorszyła można również w Klinice Medycyna Urody wykonać plastykę skóry polegającą na chirurgicznym wycięciu jej nadmiaru. Taki zabieg przynosi świetne rezultaty. Skóra na brzuchu przestaje być obwisła, jest napięta i elastyczna.

Nowoczesna medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna pomaga młodym mamom w powrocie do dawnej kondycji, dzięki temu mogą cieszyć nową życiową rolą i nie przejmować się przykrymi pozostałościami po ciąży. Warto rozważyć zatem zabiegi w Klinice Medycyna Urody, oferta jest naprawdę bogata.

Ciąża

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl